Najczęściej zadawane pytania

Jak wysoka będzie moja składka ubezpieczenia auta?

Wysokość ubezpieczenia zalężna jest od kilku parametrów i nie da się jej jednoznacznie określić bez podania daty urodzenia, miejsca zamieszkania, HST i TSN auta, data pierwszej rejestracji, klasy bezwypadkowej, liczby użytkowników auta oraz przewidywanej rocznej liczby jeżdżonych kilometrów.

Kontakt telefoniczny lub poprzez formularz kontaktowy ułatwi nam wybór odpowiedniego dla Państwa ubezpieczenia.

 

Co to jest HSN i TSN?

Są to kody, które jednoznacznie określaja typ i rodzaj pojazdu. Oznaczenia zawarte są w dokumencie rejestracyjnym auta w części I – Zulassungsbescheinigung Teil I w rubryce B

HSN znajduje się w rubryce B w punckie 2.1 jest to kominacja cyfrowa, TSN znajduje się w punkcie 2.2 i jest to kombinacja cyfrowa lub liczbowa.

 

Jakie zniżki będę miał przy wykupie ubezpieczenia?

Wykupujący ubezpieczenie i posiadający prawo jazdy do 3 lat są określani jako młodzi kierowcy i muszą niestety placić pełne składki. Ich klasa bezwypadkowe to 0. Po 3 latach od wydania prawa jazdy zmienia się klasa bezwypadkowa z SF0 na SF1/2, składki są płacone wtedy w wysokości 72%

Co roku przy jeździe bezkolizyjnej rośnie klasa bezwypakowa SF Klasse o 10%

Jeśli w Niemczech nie posiał Pan jeszcze auta a prawo jazdy jest starsze niż 3 lata to klasa bezypadkowa jest nadawana automatycznie i wynosi SF1/2.

 

Czy moje zniżki z Polski będą akceptowane?

Jest to sprawa indywidualnia, są ubezpieczalnie, które akceptują zniżki z innych krajów Unii Europejskiej, jedynie gdy w innym kraju ubezpieczenie jest zakończone, w momencie, gdy ubezpieczenia nadal trwa, nie ma możliwości korzystania w obu krajach na oba auta ze zniżek.

 

W jakiej formie będzie dokonywana płatność za ubezpieczenie?

Ubezpieczalnie korzystają z rególacji SEPA i za zgodą właściciela konta, będą pobierać samodzielne należną kwotę z konta. Jeśli konto bankowe nie będzie pokryte środkami pieniężnymi, ubezpieczenioborca będzie musiał jak najszybciej urególować płatność, w przeciwnym wypadku ubezpieczalnia będzie zmuszona wypowiedzieć umowę co wiąże się z konsekwencjami przymusu wymeldowania auta lub znaleźieniem innej ubezpieczalni.

 

Chcę zarejestrować auto, gdzie dostanę numer EVB?

EVB Nummer wydajemy natychmiast telefonicznie z potwierdzeniem na maila. Numer upoważnia do zarejestrowania auta i tymczasowego ubezpieczenia w ruchu drogowym.

Chcę zmienić ubezpieczenie, kiedy mogę to zrobić?

Każdego roku terminem ostatecznym złożenia wypowiedzenia jest 30 listopada aby z dniem 01 Stycznia zawrzeć umowę z nową ubezpieczalnią.

 

Chcę zmienić ubezpieczenie, kto załatwi wszystkie formalności?

Nawiązując z nami wspolprace, przeprowadzamy całą procedurę przeniesienia z jednej ubezpieczalni do drugiej, klient jest tylko zobowiązany do złożenia podpisu podnową umową ubezpieczeniową.

 

Nie posiadam prawa jazdy i chciałbym ubezpieczyć auto, jest to możliwe?

Tak, wykup ubezpieczenia jest także możliwe bez posiadania prawa jazdy, w takiej sytuacji nie będą przyznane podczas trwania ubezpieczenia żadne zniżki.

 

Skontaktuj się