Ubezpieczenia Auta – KFZ Versicherung

Korzystając z naszej oferty korzystają Państwo z 10% rabatu na ubezpieczenie OC, Teilkasko oraz Vollkasko przy już od ½ klasy bezwypadkowej a także dla posiadaczy własnej nieruchomości dodatkowy rabatt w wysokości  10%

Aby otrzymać ubezpieczenie wystarczy kontakt telefoniczny lub korzystając z formularza kontaktowego, przy podaniu nastepujących danych, otrzymacie Państwo ofertę ubezpieczeniową w przeciągu 1 dnia.

- imiona i nazwisko ubezpieczenibiorcy oraz właściciela auta

- datę urodzenia ubezpieczeniobiorcy

-datę wydania prawa jazdy

- pełny adres zameldowania w Niemczech

- typ i rodzaj auta

-moc auta w PS

-pojemność auta oraz rodzaj paliwa

- ilość posiadanych zniżek w Niemczech

- szacowana ilość km w roku jaka będzie jeżdżona

-jeśli jest dodatkowy użytkownik auta, proszę podać rok urodzenia

- telefon kontaktowy

 

Ubezpieczenie OC Auta -  KFZ Haftpflichtversicherung

Niemieckie prawo o ruchu drogowym rególuje obowiazek posiadania ubezpieczenia OC – KFZ Haftpflichtversicherung.

KFZ Hafrpglichtversicherung jest obowiązkowym ubezpieczeniem auta, bez którego nie zarejestruszesz auta w Niemczech.

Ubezpieczenie to pokrywa szkody powstałe na osobach (koszty powrotu do zdrowia, oszkodowania, renty inawlidzkie), rzeczach (koszty reperacji auta, objektów, barjerek) oraz szkody majątkowe osób trzecich powstałe wskutek kolizji.

Ogólna suma ubezpieczeniowa to 100 mln. Euro za szkody na osobach, rzeczach oraz majtku do maksymalnie 15 mln. za szkody na każdej osobie. Nieodpłatnie ubezpieczenie OC w naszym pakiecie zawiera Assistance czyli pomoc w naprawieniu auta w miejscu awarii lub pomoc drogowa w momencie, gdy przywrócenie do jazdy nie będzie możliwe a także samochód zastępczy do wysokości 365 Euro. Kolizje poza granicami kraju są współubezpieczone na prawach Niemieckich. W momencie kradzieży auta lub wypadku lub awarii, ubezpieczalnia zobowiązuje się na pokrycie kosztów związanych z noclegiem – do maksymalnie 3 dni do 65 Euro za osobę za dzień.

 

Ubezpieczenie Teilkasko

Jest ubezpieczeniem nieobowiązkowym lecz bardzo często wybieranym przy obowiązkowym wykupie ubezpiecznia.

Dlaczego warto mieć Teilkasko.

Teilkasko pokrywa koszty kolizji na własnym aucie, a także

- wymiana pękniętej lub rozbitej szyby

-szkody powstałe wskutek sił natury, takie jak: grad, wichura, powódź, uderzenia pioruna

- kolizcje ze zwierzyną

- szkody gryzoni na kablach, przewodach oraz materialach izolacyjnych. Dodatkowo pokryte zostaną koszty szkód pośrednich spowodowancych przez gryzonie do wysokości

maksymalnie 3.000 Euro. Gwarancja wypłaty odszkodowania równowartości nowego auta w momencie totalnego zniszczenia w skutek kolizji do 18 od momentu zarejestrowania pojazdu oraz w skutek kradzieży do 12 miesięcy od zarejstrowania auta. Przy kupnie auta używanego gwarancja zwrotu wartości zakupu za okazaniem dowodu kupna sprzedzy, w momencie, gdy dojdzie do totalnej szkody w skutek kolicji lub nastąpi kradzież w przeciągu 6 miesiecy od momentu zakupu auta.

Opcja Teilkasko zawiera opcję OC.

Wartość auta jest punktem wyjścia co do wyboru rodzaju ubezpieczenia.

Vollkasko zaweiera już OC oraz Teilkasko, Vollkasko rególuje szkody powstałe na własnym aucie wskutek wypadku przez prowadzącego pojazd oraz powstałe wskutek wandalizmu i jest głównie zawierane gdy auto jest Leasingowane lub kredytowane lub jeśli wartość auta jest wysoka.

Żadne szkody nie będą pokrywane przez ubezpieczalnie w momncie, gdy kierowca spowodował wypadek pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzajączych lub zbiegł z miejsca wypadku.

 Proponujemy naszym stałym klientom coroczne porównanie składek ubezpieczenia Auta oraz bezproblemowe przejście do innej ubezpieczalni. Warto skorzystac, coroczna zmiana ubezpieczenia to oszczędność do 50% składek w skali roku.

 

Skontaktuj się